Makedonya Üniversitesi Eğitim

Makedonya Üniversitesi Eğitim

Makedonya Üniversitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Makedonya Üniversitesi bölümleri eğitimi için Lise veya meslek lisesi diploması yeterlidir. Makedonya Üniversitesi meslek lisesi veya lise diploma derecesi farkı gözetmeden okumak isteyen öğrencilere onay vermektedir. Makedonya Üniversitesi bölümleri için öğrencilerin lise diploma derecelerinin hiçbir önemi yoktur.

Makedonya Üniversitesi bölümleri eğitim için LGS – LYS sınav şartı aranmamaktadır. Makedonya Üniversitesi bölümleri okumak için lise diploması yeterlidir. Makedonya Üniversitesi taban puanları yoktur.

Makedonya Üniversitesi Avrupa standartlarında eğitim vermektedir. Makedonya Üniversitesi diplomaları Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Makedonya Üniversitesi YÖK tarafından tanınmaktadır. Makedonya Üniversitesi hukuk fakülteleri diplomalarının geçerliliği için öğrenciler Türkiye’de okutulan bazı fark dersleri almaktadır.

Makedonya Üniversitesi bölümleri , İngilizce, Makedonca dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Avrupa Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler Eğitim dilinde olduğu için direk 1. Sınıftan başlarlar. olarak Diş hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hukuk eğitimi alabilirsiniz.

Makedonya Üniversitesi ücretleri üniversiteden üniversiteye ve bölüme göre değişmektedir. Makedonya Üniversitesi ücretleri diğer ülkelerdeki üniversite fiyatlarından daha düşüktür. Makedonya Üniversitesi ücretleri bölümlerine göre değişmektedir.

Makedonya Üniversitesi ücretleri 1000-4000 Euro arasında değişmektedir.
Makedonya Üniversitesi fiyatları Makedonca tıp bölümünde 1000 – 3000 arasında değişmektedir. Diş Hekimliği Fakültesi 4000 Euro, Eczacılık Fakültesi 4000 Euro, Hukuk Fakültesi 2500 Euro, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi 2500 Euro’dur.

Makedonya Üniversitesi lisans tamamlama

Türkiye’de 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunları kendi bölümlerinde Makedonya Üniversitesi lisans tamamlama programına katılabilirler. Meslek yüksekokulu mezunları önce Makedonya Üniversitesi üniversite hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Yurtdışındaki diğer lisans tamamlama programları için eğitim uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Makedonya Üniversitesi Hazırlık Dil Okulu

Makedonya Üniversitesi  , İngilizce, Makedonca dillerinde eğitim verilmektedir. Makedonya Avrupa Üniversitesi’nde okumak isteyen öğrenciler Eğitimi dilinde olduğu için direk 1. Sınıftan başlarlar. olarak Diş hekimliği, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve Hukuk eğitimi alabilirsiniz. Makedonca veya İngilizce eğitim alacak öğrencilerde hazırlık dil eğitimi almaları gerekir. Hazırlık iki sömestır olmaktadır.

Makedonya eğitim bölümleri , İngilizce ve Makedoncadır. eğitim alacak öğrenciler hazırlık eğitimi almazlar. İngilizce olan bölümlerde,Uluslararası IELTS veya TOEFL gibi ingilizce yeterlilik belgesi olan öğrenciler Makedonya Üniversitesi üniversiteleri 1. Sınıfına doğrudan kayıtlarını yapabilirler.

Makedonya Üniversitesi  Başvuruları

Makedonya Üniversitesi  başvurularımız tüm sene boyunca devam eder. Makedonya Üniversitesi  kabul belgesi 4-5 haftada alınmaktadır. Makedonya öğrenci vizesi de 4-5 haftadır. Öğrencilerin Makedonya Üniversitesi  alabilmesi için 8-10 haftaya ihtiyaçları bulunmaktadır.Bu süreler kesin olmamakla beraber değişebilmektedir.

Makedonya Üniversitesi  Başvuru ve Kayıt Belgeleri

Tüm belgeler Valilik veya kaymakamlık’ta  apostil yapılmalıdır.

 1. LİSE DİPLOMASI; Lise Diploması aslı ve Noterden tasdikli sureti, vilayet makamından apostilli.
 2. PASAPORT FOTOKOPİSİ; Pasaportun resimli olan bölümün fotokopisi. (En az 2 yıl süreli )
 3. TRANSKRIPT; Lise Not Dökümü 1.2.3.4 Dönemi Yıl Sonu notlarını gösteren belge vilayet makamından apostilli
 4. SAĞLIK RAPORU;  Devlet hastanelerinden veya Aile hekimliğinden alınan sağlık raporu, ve HIV negatif ibaresi yer almalıdır. Sağlık müdürlüğü onaylı resimli ve vilayet makamından apostilli
 5. NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ; Nüfus müdürlüğünden alınacak. Vilayet makamından apostilli
 6. FOTOGRAF; 7 Adet vesikalık resim arka zemini beyaz olması gerekir.
 7. ADLİ SİCİL KAYDI; Vilayet makamından apostilli
 8. TAAHÜTNAME; Yurtdışında eğitim göreceği süre boyunca eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacağına dair noterden belge. Vilayet makamından apostilli

NOT: Apostil mührü Valilik veya Kaymakamlık makamlarında basılan bir mühürdür.

Belgenin yurt dışında üst makamlarda geçerliliğinin olmasını sağlamaktadır.

Makedonya Üniversitesi  Şartları

Makedonya Üniversitesi  almak için meslek lisesi veya lise mezunu olmak yeterli olmaktadır. Makedonya Üniversitesi dışındaki herhangi bir dilde üniversite okuyacak olan öğrenciler ,üniversite dil hazırlık okula devam ederler. Başarılı olduklarında İstedikleri bölümde Makedonya Üniversitesi  alabilirler.

Makedonya Üniversitesi  Taban Puanları

Makedonya Üniversitesi  Taban Puanları yoktur. Makeodonya Üniversiteleri için diploma yeterli olmaktadır.

Makedonya Üniversitesi  LGS-LYS

Makedonya Üniversitesi  için LGS-LYS şartı aranmamaktadır.

Makedonya Üniversitesi  YÖK Denklik

Makedonya Üniversitesi  YÖK tarafından tanınmaktadır.Diplomalar Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerlidir.

Makedonya Üniversitesi  Bölümleri

Makedonya Üniversitesi  bölümleri Tükçe, İngilizce, Arnavutça ve Makedoncadır. Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon okuyacak öğrenciler hazırlık eğitimi almdan doğrudan birinci sınıfa yazılırlar.İngilizce okuyacak öğrenciler, IELTS 6,5 veya TOEFL IBT 79 gibi İngilizce uluslar arası yeterlik belgesi olan öğrenciler Makedonya Üniversitesi  1.sınıfa doğrudan başlayabilirler.Makedonca ve Arnavutça bölümler için Makedonya Üniversitesi Üniversite hazırlık eğitimi alınmalıdır.

Makedonya Üniversitesi Beslenme Giderleri, Makedonya Üniversitesi Yurtlar, Evler, Makedonya Üniversitesi Ulaşım

Makedonya Üniversitesi beslenme giderleri 200-250 € arasındadır. Makedonya Üniversitesi  alan öğrenciler gıda malzemelerini marketlerden temin etmektedirler. Makedonya Üniversitesi yurtların yakınlarında büyük marketler bulunmaktadır.

Makedonya Üniversitesi’nin kampüs yurtları bulunmaktadır. Yalnız her üniversite yabancı öğrencilere yurt imkanı sağlamamaktadır. Makedonya Üniversitesi Yurtların fiyatları 60-150 € arasındadır. Makedonya Üniversitesi  alan öğrenciler 2-3 arkadaş ile birlikte Makedonya Üniversitesi ev kiralayabilirler. Makedonya Üniversitesi ev kiraları 300-350 € arasındadır.Bu fiyatlar kişiden kişiye ve tutulacak evin lüksüne,semtine ve bulunduğu konuma göre değişmektedir.

Makedonya Üniversitesi öğrenci ulaşımı için aylık abone kartı kullanmaktadır. Makedonya Üniversitesi’ne ulaşım dolmuş ve otobüs ile yapılmaktadır. Makedonya Üniversitesi Yurtlar- Üniversiteler arasında ulaşım sıkıntısı yoktur.

Makedonya Üniversitesi  Ücretleri

Makedonya Üniversitesi  ücretleri üniversiteden üniversiteye, bölüme ve bölümün diline göre değişmektedir. Makedonya Üniversitesi  1000-4000 Euro arasındadır.

Makedonya Üniversitesi  ücretleri lisans bölümlerine göre , İngilizce veya Makedonca dillerinde değişkenlik göstermektedir. Makedonya Üniversitesi  ücretleri Makedonca tıp bölümünde 1000 – 3000 arasında değişmektedir. Diş Hekimliği Fakültesi 4000 Euro, Eczacılık Fakültesi 4000 Euro, Hukuk Fakültesi 2500 Euro, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi 2500 Euro’dur.

 

Makedonya Üniversitesi ’ne  Yatay Geçiş, Transfer

Türkiye’ de örgün 4 yıllık üniversite eğitimine devam eden öğrenciler isterlerse Makedonya’ya  yatay geçiş yapabilirler.

Makedonya’ya yatay geçiş (transfer) sonrası Makedonca, İngilizce veya Arnavutça gibi dillerin hazırlık sınıfına devam ederler. Başarılı olduktan sonra lisans bölümlerine devam edebilirler. Öğrencilerin Türkiye’de aldıkları dersleri Makedonya Üniversitesi nde saydırabilirler. eğitim alacak öğrenciler ise hazırlık eğitimi almadan direk lisansa başlayabilirler.

Makedonya Yüksek Lisans

Makedonya Yüksek Lisans başvuru tarihleri Tüm sene boyunca devam etmektedir. Makedonya Yüksek Lisans eğitim süresi 1 – 1,5 yıl arasında değişmektedir.

Makedonya Üniversitesi Yüksek Lisans yapmak için lisans diploması yeterlidir. Lisans mezuniyet derecesi önemli değildir. Makedonya Yüksek Lisans bölümleri , İngilizce veya Makedonca verilmektedir.

Makedonya Üniversitesi Para Birimi, Makedonya Üniversitesi Banka

Makedonya Üniversitesi Para Birimi Dinar’dır.

Makedonya Üniversitesi Üsküpte Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri vardır. Öğrenciler diğer Makedonya bankalarında da hesap açtırabilirler. 

Makedonya Üniversitesi Askerlik Tecili

Makedonya Üniversitesi  öğrencileri hazırlık dil okulu sırasında max 2 yıl, 29 yaşına kadar askerlik tecili yaptırabilirler. Lisans eğitimi sırasında max 6 yıl, 29 yaşına kadar askerliklerini tecil yaptırabilirler.

Makedonya’da askerlik tecil işlemleri T.C. Makedonya Konsolosluğunda yapılmaktadır.

 

 

Makedonya’da Yüksek Lisans Fırsatı

Makedonya Üniversitesi yüksek lisans eğitimi  yıldır. Adaylar Makedonya Avrupa Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Programlarına katılabilirler.Üniversitede hazırlık eğitimi almadan direk eğitime başlanır.

Rimena Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Tek Kayıt Temsilcisi olduğumuz Makedonya Avrupa Üniversitesi ile yaptığımız anlaşmayla Türkiye’de lisans eğitimini tamamlamış kişilere Yüksek Lisans yapma fırsatı sunuyoruz.

Yüksek lisans, “master”; bir lisans öğretimine dayalı eğitim-öğretim ve araştırmanın sonuçlarını ortaya koymayı amaçlayan bir yükseköğretimdir.

Türkiye’de Yüksek lisans başvurusu yapmak için ALES  sınavına girip yeterli puan almış olmak ve başvuru yapılan programın gerekliliklerini yerine getirmek gerekmektedir. Yurt dışında Yüksek Lisans ve Doktora yapmak için herhangi bir sınav ve puan koşulu yoktur.

Günümüz koşullarında üniversite mezunu olmak artık yeterli olmamaktadır. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi size prestijli bir iş, iyi bir kariyer, yüksek bir statü sağlayacaktır. Böylelikle diğer rekabetçilerinizin önüne geçmenizi sağlayarak tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.

Size yurtdışı  master eğitimi için Makedonya Avrupa Üniversitesi’nin kapılarını açıyoruz.

Rimena Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile yurtdışında master yapmak çok kolay, güvenli hem de ekonomik.

 

EKONOMİ FAKÜLTESİ   (TÜRKÇE)

 • FİNANS
 • YÖNETİM
 • PAZARLAMA
 • SAĞLIK VE ECZACILIK YÖNETİMİ

HUKUK FAKÜLTESİ   (TÜRKÇE)

 • ADALET
 • İŞ HUKUKU
 • ULUSLARARASI HUKUK

SİYASİ BİLİMLER FAKÜLTESİ   (TÜRKÇE)

 

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER VE DİPLOMASİ
 • İLETİŞİM VE MEDYA

BİLİŞİM FAKÜLTESİ   (TÜRKÇE)

 • SOFTWARE PROGRAMLAMA MÜHENDİSLİĞİ VE MULTİMEDYA
 • BİLGİSAYAR AĞI VE SİSTEMLERİ
 • ELEKTRONİK SUÇLAR

MODA VE DİZAYN FAKÜLTESİ   (TÜRKÇE)

 • MODA DİZAYN
 • İÇ DİZAYN
 • GRAFİK DİZAYN

DEDEKTİFLİK VE KRİMİNOLOJİ FAKÜLTESİ   (TÜRKÇE)

 • MİLLİ GÜVENLİK
 • KRİMİNOLOJİ

 

Programlar Hakkında;

 

Makedonya Üniversitesi Yüksek Lisans Eğitim süresi 1 yıldır . Devam zorunluluğu bulunmamaktadır. Birinci ve ikinci dönemin sonunda yapılacak sınavlara katılmak zorunludur.

Yıllık Harç ücreti : 3000 Euro

Eğitim Dili : 

 

Neden Makedonya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmalısınız?

Makedonya Üniversitesi lisans eğitimi size prestijli bir iş, iyi bir kariyer, yüksek bir statü sağlayacak.

 

Günümüzün rekabetçi iş dünyasında iyi bir kariyer ve yüksek bir statü için sadece “üniversite mezunu olmak” dünyanın hiç bir yerinde yeterli olmuyor. Sizinle aynı ya da benzer bölümlerden mezun olan binlerce rakibiniz arasında farklı olmak ve tercih edilmek için kendinizi iyi yetiştirmiş, yüksek donanımlı bir aday olmanız çok önemli. Yurtdışında prestijli üniversitelerde alacak olduğunuz kaliteli bir yüksek lisans eğitimi, sizi kariyer yolculuğunuzda binlerce kişinin önüne geçirecek, çok daha nitelikli, fark edilir ve tercih edilir olmanızı sağlayacaktır.

Yurtdışında master eğitimi alan biri olarak iş görüşmesinde karşınızdaki yetkiliye şu mesajları vermiş olacaksınız.

Ben üniversite eğitimimi yurtdışında yüksek lisans ile pekiştirdim. Çok daha bilgili ve donanımlıyım.

Ben yurtdışında yaşama, eğitim ve çalışma deneyimine sahip biriyim.

En az bir dili yabancı orta düzeyde kullanabiliyorum.

Yurtdışında yaşamış ve çalışmış biri olarak çok daha yüksek bir entelektüel birikim, donanım, vizyon ve özgüvene sahibim.

Talip olduğum pozisyon için, bu tecrübe ve donanıma sahip olmayan kişilere kıyasla çok daha avantajlı ve doğru bir adayım.

Varlığım kuruluşunuza daha fazla değer ve potansiyel katacaktır.
Türkiye maliyetlerinin altında Makedonya’da master yapabilirsiniz.

Dil engeli olmadan eğitim alma avantajı.

Devam zorunluluğu bulunmuyor.

 

Makedonya Üniversitesi lise mezunu Türk öğrencileri bekliyor! LYS derdi olmadan doğrudan istediğiniz üniversite’de istediğiniz bölümü okuma fırsatı!

2003′te Bologna Sürecine dahil olan, 2005′ten beri Avrupa Birliği adaylığını sürdüren, yaklaşık 6 asır Türk hakimiyetinde kalan ve 2 milyon nüfusunun yaklaşık %5′i Türk olan Makedonya bugün sizleri Üniversite eğitimi için davet ediyor.

YÖK tarafından tanından Üniversitelerde Makedonca, İngilizce hem de eğitim almak mümkün.

Makedonya Üniversitesi Eğitim ve yaşam masrafları çok ekonomiktir.

Makedonya’da üniversite eğitim maliyetleri  Türkiye’deki ve Kıbrıs’taki özel üniversitelerden çok daha ekonomiktir,  Makedonya’da yıllık 1.800 – 7.000 TL arasında değişen rakamlarla  Üniversite okunabilirken Türkiye’de bu rakam yıllık  18.000 – 30.000 TL’dir.

Makedonya Üniversitesi’nde alınan diplomanız Avrupa Birliğinde de tanınıyor!

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Makedonya’da alacağınız diplomalar tüm Avrupa’da geçerli.

Hem üniversite mezunu olun hem de birkaç dil öğrenerek donanımlı hale gelin!

Yurtdışında okuyan öğrencilerimiz mezun olurken hem bulundukları ülkenin dilini hem de İngilizceyi öğrenerek mezun olmakta, dolayısı ile birer dünya vatandaşlığına da sahip olmaktadırlar. Slav dili olan Makedonca ile Bulgarca ve diğer Slav dillerini anlayıp konuşabilir,  Rusça öğrenirken de zorlanmazsınız.  Zira dil bilmek ilerde size çok avantajlar sağlayacak.

 

 

Makedonya Üniversitesi Bölümleri

 AVRUPA ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ (TÜRKÇE)

 

Diş Hekimliği, Eczacılık, Hukuk, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Bilgisayar Sistem mühendisliği, Bilgisayar Ağları ve iletişim, Veri Tabanı Yönetimi, Web tasarım ve Mültimedya, İş Yönetimi, Marketing, Yöneticilik, Sağlık ve Eczacılık Yönetimi, Politikacılık, Grafik, Moda, İç Mimarlık, İş Hukuku, Uluslararası Hukuk, Uluslararası İlişkiler, Detektiflik ve Kriminoloji, Kamu Yönetimi

Makedonya Üniversitesi Bölümleri


 

KİRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ ;

 

Tıp

 

Eczacılık

 

Diş Hekimliği

 

Hemşirelik,( Ön lisans=3+1) Logopedi,(Ön lisans=3+1) 3+1,Fizik Tedavi,( Ön lisans 3+1,)Radyoloji Teknikerliği (Ön lisans:3+1) –

 

Orman Fakültesi, İnşaat, Mimarlık Fakültesi

 

Müzik Fakültesi

 

Pedagoji Fakültesi

 

Beden Eğitimi Fakültesi

 

Elektrik Mühendisliği ve Enformasyon Fakültesi Teknolojileri

 

Filoloji Fakültesi, İktisat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Felsefe Fakültesi, Teknoloji ve Metalürji Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Bilgi Bilimleri ve Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi, Tarım ve Gıda Fakültesi

Veterinerlik Fakültesi, Mobilya Dizayn Teknolojisi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Dramatik Sanatlar Fakültesi, Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi,

 


 

GOCE DELCEV ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ :

Tıp Fakültesi Bölümleri;

Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık

 

Tıbbi laboratuar (3+1), Hemşire ve teknisyen (3+1), Fizyoterapist (3+1),Optimetri ve göz optik, (3+1), Diş teknisyenliği ve protez (3+1), –

 

Bilişim Fakültesi Bölümleri;
Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri ve Teknolojileri Bilgi Sistemleri Teknolojileri, Robotik ve Akıllı Sistemler, Kriptografi ve Güvenlik, Bilim ve Tahakkuk Mühendisliği, Matematik Bölümü, Teorik Bilgisayar Bilimi –

 

Eğitim Fakültesi ;

Okul öncesi öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği,

 

Ekonomi Fakültesi ;
Ekonomi Bölümü, Uluslararası iktisat, Finans yönetimi, Sağlık yönetimi –

 

İktisat Fakültesi :
Muhasebe, Finans ve Denetim, Yönetim ve Girişimcilik, –

 

Filoloji Fakültesi;

Makedon Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı. –

 

Hukuk Fakültesi Bölümleri ;

Hukuk, Hukuki Araştırmalar – Mali Hukuk, İdare Hukuku,Medeni Hukuk, Uygulamalı Politika ve Diplomasi (Avrupa Hukuku ), Gazetecilik ve Halka İlişkiler, Kamu Yönetimi

 

Mekanik Fakültesi Bölümleri;

Makine Mühendisliği, Üretim mühendisliği, Ulaştırma, organizasyon ve lojistik, –

 

Mimarlık, İnşaat Fakültesi bölümleri;
Jeoloji Enstitüsü, Jeoloji ve Jeofizik Bölümü, Kayaç bilim, Mineraloji ve Jeokimya, Mineral hammadde sahası, Hidrojeoloji Mühendislik, Jeolojisi Bölümü, Coğrafya Bölümü –

 

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi

Mimarlık ( Ön lisans ), Peyzaj Mimarlığı, Bilgisayar Tasarımı, İç Mimarlık ve Tasarım –

 

İnşaat Mühendisliği Enstitüsü;

İnşaat Mühendisliği ( Ön lisans ), Jeoteknoloji Bölümü, Yeni Materyaller ve Teknolojiler Bölümü –

 

Madencilik Enstitüsü Fakültesi;

Mineral Teknolojisi, Açık işletme, Yeraltı Madenciliği, Lojistik ve Çevre Bölümü –

 

Turizm ve Lojistik İşletme Fakültesi;
Turizm, Otel ve restoran yönü, İş lojistik, İşletme Lojistiği, Uluslar arası Turizm ( Ön lisans )

 

Gastroloji Fakültesi Bölümleri ;

Gastronomi, Beslenme, Diyetisyenlik, Gastronomi, beslenme, diyetetik –

 

Doğal ve Teknik Bilimler Fakültesi Bölümleri;
Jeoloji Enstitüsü, Jeoloji ve Jeofizik, Kayaç bilim, Mineraloji ve Jeokimya Mineral hammadde sahası, Hidrojeoloji ve Mühendislik Jeolojisi, Coğrafya, Madencilik, Doğal kaynakların Mühendislik, Lojistik (Endüstriyel Lojistik), Biyoloji, Matematik, Doğal kaynaklar Mühendisliği, Lojistik (Endüstriyel Lojistik) –

 

Elektrik Fakültesi Bölümleri;

Elektrik mühendisliği, Yenilenebilir enerji kaynakları, Otomatik kontrol sistemleri, Yenilenebilir enerji kaynakları, Endüstriyel Elektronik ve Otomatik, Elektrik Ölçüm ve Standartları, Endüstriyel Süreç Bilgisayarı, - 

 

Müzik Fakültesi Bölümleri;

Müzik teorisi ve müzik pedagojisi, Etno müzikoloji ve Halk Çalgıları, Piyano, Nefesli Çalgılar, Flüt, Obua, Klarnet, Boynuz, Trompet, Trombon, Telli çalgılar, Keman, Viyola, Bas, Vokal şarkı, Caz Araştırmaları, Enstrümantal caz, Gitar, Caz Trompet, Saksafon, Jazz davul, Piyano, –

 

Teknoloji Fakültesi Bölümleri;

Teknoloji ve Teknik Bilimler, Tekstil Tasarımı ve Yönetimi, Tekstil, Tasarım Yönetimi, Malzeme Mühendisliği, Moda,

 

Ziraat Fakültesi Bölümleri;

Ziraat mühendisliği, Ziraat yöneticiliği, Bitki Koruma Bölümü ve Çevre, Biyoteknoloji Genetik ve Seçim, İşletme Bölümü ve Tarım Kontrol Ürünleri, Bağcılık, Şarapçılık, Kırsal Turizm, Kırsal Kalkınma, Danışma ve Profesyonel kırsal destek geliştirme Gıda teknolojisi ve hayvansal ürünlerin işleme üretim.

 

Doğa Fakültesi Bölümleri;

Madencilik, Mineraloji, Petrol ve petrol kaynakları, Jeoloji, Jeofizik, Grafik ve Tasarım, Çevre Mühendisliği, Sanayi Lojistik, Geomekanik, Mineral Teknolojisi, Yer Bilimleri, Hidrojeoloji, Yüzey istismarı, Yeraltı istismarı,

 

Enformatik Fakültesi

Bilişim, İşletme Enformatiği (İngilizce), –

 

Teknoloji ve Teknik Bilimleri Fakültesi

Yeni teknolojiler ve malzemeler, Tekstil Mühendisliği, Tekstil tasarımı ve yönetimi –

 


 

TETOVA DEVLET ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ ;

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Revir, Genel Hemşirelik, Ebelik, Acil Tıp Teknisyenliği, Fizyoterapi –

 

Matematik ve Doğa Bilimler Fakültesi

Biyoloji, Biyokimya, Analitik Kimya, Fizik Kimya, Kimya Öğretmenliği (Üsküp),Fizik Öğretmenliği (Üsküp),Matematik Öğretmenliği (Üsküp),Bilgisayar Öğretmenliği, Coğrafya Öğretmenliği, Ekoloji ve Teknoloji Enstitüsü –

 

Felsefe Fakültesi

Felsefe, Sosyoloji, Tarih, Pedagoji, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Psikoloji

 

Kültür Fakültesi

Arap Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, Karşılaştırmalı Edebiyat.-

 

Filoloji Fakültesi

İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tercümanlık, Arnavut Dili ve Edebiyatı, Makedon Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, İtalyan Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı –

 

Güzel Sanatlar Fakültesi

Grafik Tasarım Bölümü, Boyama, Figüratif Sanat, Heykel, Grafik, Boyama, Grafik tasarım Heykel.

 

Müzik Sanat Fakültesi

 

Müzik Öğretmenliği, Sanat Müziği, Koro, Kompozisyon, Müzik Bilimi, Orkestra Etno- Müzikoloji, Vokal: Enstrümantal, Şarkı, Solo, Piyano, Keman, Viyola, Violonçenlo, Kontrbas, Klarnet, Saksafon, Obua, Gitar, Flüt, Fagot, Trup, Trombon, Borular.

 

Dramatik Sanat Fakültesi

Oyunculuk Bölümü, Film Yönetmenliği, TV Genel Müdürlüğü, Montaj, Kameramanlık, Beden Eğitimi, Antrenörlük, Yüzme, Hentbol, Basketbol, Voleybol, Jimnastik, Atletizm –

 

 

Hukuk Fakültesi 

Hukuk, Uluslar arası Hukuk, Uluslar arası İlişkiler, Yönetim İdaresi, Gazetecilik, Siyaset Bilimi.

 

İktisat Fakültesi
Ekonomi, Finans, Muhasebe yönetimi, Pazarlama Yönetimi, Ekonomi ve iş yönetimi,Turizm, Genel Turizm, Turizm Yönetimi –

 

İnşaat Mühendisliği Uygulamalı Bilimler Fakültesi 

İnşaat mühendisliği, Altyapı ve yol Mühendisliği, Mimarlık, Tasarım, Kentleşme Mekatronik, Mühendislik Ekonomisi –

 

Gıda Teknoloji Fakültesi

Beslenme, Gıda Teknolojisi, Beslenme Bölümü

 

İşletme Fakültesi

İş İdaresi, İşletme, Kamu Yönetimi Bölümü

 


 

MANASTIR ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ ;

 

Mühendislik Fakültesi;

Mekatronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstriyel Yönetim, Ulaşım Müh ( Lojistik ) , Grafik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilişim ve Bilgi Teknolojisi, Bilgi Teknolojileri, Güç Mühendisliği ve Otomasyon, Makine Mühendisliği, Endüstri Yönetimi.

 

Ekonomi Fakültesi;

İşletme Yönetimi, Uluslar arası Ekonomi ve İşletme, Pazarlama Marketing Yönetimi, Finans Yönetimi, İşletme ve Bilişim.

 

Turizm Fakültesi;

Turizm, Sigortacılık, Gastronomi, Otel Yönetimi, Gümrük İşletmeciliği,

 

Manastır Üniversitesi Eğitim Fakültesi;

Okul Öncesi Öğretmenliği, İlkokul Öğretmenliği, Makedon Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, Bilişim ve Teknoloji Bilimi –

İdari Bilimler ve Bilgi Sistemleri Yönetimi Fakültesi;

Avrupa Proje Yönetimi ve Entegrasyonu, Kamu Yönetimi, Yazılım Uygulamaları Mühendisliği ve Yönetimi, Bilgi Sistemleri Yönetimi

 

 

Bio-Teknoloji Fakültesi;

Bio-Teknoloji Bilimi ve Yönetimi, Tarla Ürünleri Bölümü, Hayvan Ürünleri Aşamaları –

 

Güvenlik Fakültesi;

Suç Bilimi, Uluslar arası Güvenlik

 

Manastır Üniversitesi Hukuk Fakültesi;
Hukuk

 

Teknoloji ve Teknik Öğretim Fakültesi;

 

Gıda Teknolojileri ve Bioteknoloji , Gıda ve Beslenme Bölümü

 

 

Manastır Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu;
Hemşirelik, Tıbbı Laboratuar Analisti, Fizyoterapistlik, Ebelik, Radyoloji Teknisyenliği –

 

 

FON ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ ;

 

Mimarlık, Dedektiflik ve Güvenlik, Ekonomi, Finans ve Banka Yöneticiliği, İş Yönetimi, Sigortacılık, Pazarlama, Turizm, Software Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Hukuk, İş Hukuku, Uluslararası Hukuk ve AB, Grafik Dizayn, Multimedya, Moda Dizayn, Bilişim Teknolojileri, Politika ve Diplomasi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Tercümanlık, İspanyolca – Türk Dili ve Edebiyatı – Uluslar arası İş, Spor Yönetimi, İşletme,


 

GÜNEYDOĞU AVRUPA ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ :

 

Avrupa Birliği ( İngilizce ),Kamu Yönetimi,( Makedonca ),Politika Bilimleri ( Makedonca )

İngiliz dili Edebiyatı ( İngilizce ), Uluslararası İlişkiler ( Makedonca ), Hukuk ( Makedonca )-

 

Bilgisayar Sistemleri ( Makedonca ), İş ve Ekonomi, Bilgisayar Mühendisliği,

 

 

İşletme ve Yönetim ( İngilizce ) – Medya Bilimi ( Makedonca ) – İşletme Bilişimi ( Makedonca ) – Liderlik Bölümü ( İngilizce ) –


 

ÖZEL AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ :

 

İşletme,( İngilizce ),Marketing – ( İngilizce ), Ekonomi – ( İngilizce ),

Bilgisayar Mühendisliği – ( İngilizce )

 

MAKEDONYA ÜNİVERSİTELERİ BÖLÜMLERİ

 

MAKEDONYA ÜNİVERSİTELERİ

 

ÜSKÜP ÜNİVERSİTELERİ

MAKEDONYA AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

ÜSKÜP KİRİL METODİ ÜNİVERSİTESİ

FON ÜNİVERSİTESİ

AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ

GÜNEYDOĞI AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

 

İŞTİP ÜNİVERSİTELERİ

GOCE DELCEV ÜNİVERSİTESİ

 

BİTOLA ÜNİVERSİTELERİ

MANASTIR ÜNİVERSİTESİ

 

KALKANDELEN ÜNİVERSİTELERİ

TETOVA ÜNİVERSİTESİ

 

MAKEDONYA ÜNİVERSİTELERİ

Makedonya Üniversitesi ÜNİVERSİTE BAŞVURU

MAKEDONYA ÜNİVERSİTESİ DENKLİK

MAKEDONYA ÜNİVERSİTELERİ

Makedonya Üniversitesi EĞİTİM

MAKEDONYA ÜNİVERSİTESİ

Makedonya Üniversitesi YAŞAM

Makedonya Üniversitesi YURTLAR, EV KİRALARI

Makedonya Üniversitesi ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINIFI

MAKEDONYA AVRUPA ÜNİVERSİTESİ

MAKEDONYA EĞİTİM

MAKEDONYA EĞİTİM ÜCRETLERİ

MAKEDONYA ÜNİVERSİTE

MAKEDONYA ÜNİVERSİTELERİ ÜCRETLERİ

MAKEDONYADAKİ ÜNİVERSİTELER

 Makedonya Üniversitesi ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Makedonya Üniversitesi TÜRKÇE YÜKSEK LİSANS

MAKEDONYA EĞİTİM SİSTEMİ

VE DAHA NİCE SORULARINIZ İÇİN EN DOĞRU BİLGİYİ Rimena YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI EĞİTİM UZMANLARI’NDAN ALIN…

Rimena YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI KALİTESİ VE FARKIYLA TANIŞIN….

 

 

 

 

Kategori: Haberler.